İletilerinizi Gizleyin, Facebook Search FYI Arama Motoru Hizmete Giriyor

İletilerinizi Gizleyin, Facebook Search FYI Arama Motoru Hizmete Giriyor

Artık Facebook’da iletileri daha kolay bulabileceğiz. Facebook Search FYI sistemi iletilere daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor.

Facebook Search FYI (Search for your info) tonlarca iletinin arasından kaybettiğimiz, zaman içinde tekrar bulamadığımız konuları kolayca arayıp bulmamızı sağlıyor. Facebook Search FYI sistemi iletilere gönderilen yorumları, ya da arkadaşlarımızdan gelen iletileri kolaylıkla bulmamıza yardımcı oluyor. Kısaca haber merkezimizde ne kaçırdıysak veya tekrar bulmak istiyorsak Facebook Search FYI arama çubuğunu kullanabileceğiz.

Facebook Search FYI arama sonuçlarını tıpkı Google arama motoru gibi öneriler sunarak tamamlayabilecek şekilde kurgulanmış. Aramalar zaman dilimlerine göre de yapılabiliyorlar. Hem gündemi, hem de geçmişi birbirinden ayırabilen Facebook Search FYI bu sayede Facebook’tan ayrılmadan gündemi sosyal medyadan takip edebilme özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Facebook Search FYI çok yakında Android ve masaüstüne otomatik olarak gelecek. 

İletileri Gizlemeli miyiz?

Elbette iletileri kolayca bulmak için bu yöntem son derece kullanışlı görünüyor, ancak bu tüm iletilerin kolayca bulunabilmesi açısından bazı dezavantajlar da getirmiyor değil. Eğer geçmişte yaptığınız bazı paylaşımların sizi gelecekte rahatsız edeceğini düşünüyorsanız hemen Gizlilik Ayarları menüsünden "Paylaştıklarımı kimler görebilir" sekmesini tıklayarak iletilerinizi kimlerin görebileceğini yeniden gözden geçerseniz iyi olabilir. Bu tamamen sizin şahsi kararınıza kalmış bir durum.

Facebook ve Twitter Neden Yavaş? Hızlandırmak için Neler Yapmalısınız?

YORUMLAR