İlginç Gelişme, Windows 8.1 Eylül Ayında Bir Güncelleme Alacak

İlginç Gelişme, Windows 8.1 Eylül Ayında Bir Güncelleme Alacak

Microsoft’un Windows 8.1 RT sürümü Eylül ayında bir güncellemeyle yaşadığı bazı sıkıntılardan arınacak. Öte yandan Windows 10’un çıkmasına bir hafta kala gelen bu haber şaşkınlık yarattı.

Microsoft’un Windows 8.1 RT sürümü kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmemiş, hatta çoğu kullanıcı Windows 7’den 8.1 RT sürümüne geçse bile daha sonra tekrar geri dönmüşlerdi. Ancak görünen o ki, Windows 10’un çıkışı Microsoft’un Windows 8.1 RT sürümünü bir köşede çürümeye bırakacağı anlamına gelmiyor.

Windows 8.1 RT sürümü için üçüncü güncelleme Eylül ayında gelecek. BU güncelleme Windows 10’un güncellenme tarihinden sonra yapılacak. Bunun sebebi ise 2 ay boyunca işletim sisteminin yayılmasını biraz da olsa garantiye alabilmek olabilir.

Microsoft güncellemeyle ilgili her hangi bir detay vermedi. Sadece Twitter üzerinden küçük bir bilgi mesajı geçti. İnternet üzerinde konuşulanlara bakılırsa Windows 8.1 RT sürümü Microsoft’un Evrensel Uygulamalar zincirinin içerisinde olabilmek için bir güncelleme alacak. Bu durumda Windows 10’a yükselmeyen kullanıcılar bu olanaktan faydalanabilecek.

Öte yandan Windows 8.1 RT işletim sisteminin ancak Eylül ayından sonra Windows 10 yükseltmesi alabileceği de konuşuluyor. Ancak hiçbir tahmin Microsoft tarafından kesinleştirilmiş değil. 

Windows 10 Çıkmadan Önce Microsoft 3 Önemli Açıklamada Bulundu

Microsoft, Windows 10 ile 10 Yıl Bedava Güncelleme Sözü Verdi

YORUMLAR