İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

Apple'ın, iOS cihazlarıyla senkronize bir şekilde çalışabilen akıllı saati Apple Watch'u duymayan yoktur. İsminin Watch olduğuna bakmayın, bu saatin en son akla gelecek özelliği saati belirtmesidir desek yanlış bir şey demiş sayılmayız. Apple'ın bu akıllı saati için geliştirilen ilk oyun belli oldu: Letterpad.

Letterpad, Apple Watch kullanıcılarına 1,5 inçlik ekranda puzzle (yapboz) oyunu oynatacak. Hem de oldukça fazla sayıda. Üreticisinin NimbleBit olduğu oyun henüz piyasaya çıkmadı. Zaten Apple Watch'un da Mart ayına kadar çıkması beklenmiyor ancak firma çalışmalara şimdiden başladı. Ayrıca Lettedpad isimli oyun iPhone, iPad ve iPodlar için de hazırlanıyor. Bu cihazlar için kare sayısı farklı olsa da, oyun 1,5 inçlik ekranı olan Apple Watch'larda 3x3 karelerle oynanacak. 

Bir çeşit kelime oyunu olan Letterpad basitçe harfleri birleştirerek anlamlı kelimeler üretme üzerine bir oyun olacak gibi görünüyor. Ancak Letterpad'de farklı olarak kullanıcılar kendi bulmacalarını da oluşturabilecek ve arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Oyun diğer iOS cihazlarıyla da oynanabileceği için iCloud ve Game Center altyapısına sahip olacak ve doğal olarak birden fazla cihazda eşzamanlı olarak oynanabilecek.

iOS platformunun eşsizliği bir yana, birçok güzel uygulamasının ücretli olması da ayrı bir eksisi. Letterpad oyununun da ücretli olacağı tahmin ediliyor ancak fiyatı konusunda herhangi bir bilgi şuan için mevcut değil.

YORUMLAR