İlk Defa Bir Hayvanda Corona Virüsü Görüldü

Dünya Sağlık Örgütü tarafından, Hong Kong’da bir köpeğe yapılan kontrollerin ardından corona virüsü kontrolünün 'zayıf pozitif' olarak çıktığını ifade edildi.

Dünyanın birçok yerinde aktif olan ve insanlara rahat vermeyen Corona virüsü ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önceden bu virüsün hayvanlarda aktif olmadığı sanılıyordu.

Çin’in Wuhan kentinde bir hayvan pazarında ortaya çıkan yeni tip Corona virüsü (COVID-19), uzunca bir süredir insanlara bulaşıyordu. Uzak Doğu'dan gelen yeni bilgilere göre, ilk defa bir köpekte Corona Virüsüne rastlandı.

Uzmanlar evcil hayvanlar konusunda uyarıyor

Dünya Sağlık Örgütü tarafından, Hong Kong’da bir köpeğe yapılan kontrollerin ardından corona virüsü kontrolünün 'zayıf pozitif' olarak çıktığını ifade edildi. Veteriner profesörü olan Vanessa Barry, köpeklerin de corona virüsüne yakalanabileceği, o yüzden dikkatli olunması gerektiğini konusunda uyardı.

Gelen son haberlere göre 84 bin 119 kişiye bulaşan yeni tip corona virüsü, şimdiye kadar 2 bin 871 kişinin ölümüne neden oldu. İnsanlar üzerinde yayılarak yeterince korku salan COVID-19, hayvanlar arasında da yayılmaya başlayabilir.

Herkesin korkulu rüyası haline gelen Corona virüsü ile ilgili tüm gelişmeleri platformumuz üzerinden takip edebilirsiniz. Tüm dünyadan anlık bilgi vermeye devam ediyoruz.

YORUMLAR