İlk Oculus Rift Elden Teslim Edildi

İlk Oculus Rift Elden Teslim Edildi

Sanal gerçeklik cihazı furyasını bayrak taşıyıcısı Oculus Rift, uzun bir geliştirme süresinin sonuna geldi. Çok yakın bir süre sonra bizimle olacak cihaz, mağazalara gelmeden gönderilmeye başlanmadan, sahiplerine yollanmaya başlandı. Cihazın ilk sahibi ise hoş bir sürprizle karşılaştı.

Oculus Rift, bir tür başlık. Bu başlık, gözlerinizi tamamen kaplıyor ve size izlediğiniz görüntünün içine girme şansı veriyor. Ayrıca hareket algılama özelliği sayesinde, başınızın yaptığı hareketlerle görüntüyü kontrol etme imkanı da veriyor. Kısaca sizi görüntünün içine sokuyır. 

İlk Oculus Rift gönderildi başlıklı haberimizde, cihazın ön sipariş yapanlara gönderilmeye başlandığını sizlere aktarmıştık. Oculus şirketinin kurucu ortaklarından Palmer Luckey'in paylaştığı bir görselle, ilk müşterinin hoş bir sürprizle karşılaştığını gördük. 

Cihazı ön sipariş sırasında alan ilk kullanıcı olan Ross Martin, Oculus Rift'i kargoyla bekliyordu; ama beklediğinin çok farklı bir şekliyle karşılaştı. Kurucu ortak Luckey, kutuyu Alaska'da yaşayan Martin'e bizzat kendi ulaştırdı. 

Oculus ve Ona Özel Geliştirilen Bilgisayarların Fiyatı Üzüyor

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Rift, Ön Sipariş İçin Düğmeye Bastı

Oculus Rift'in Son Sürümü Denemeleri İçin Geliştiricilere Gönderildi

YORUMLAR