İlk Oculus Rift Gönderildi

İlk Oculus Rift Gönderildi

Duyurulduktan sonra büyük bir ilgi gören ve üzerinden çok geçmeden Facebook tarafından satın alınan Oculus Rift markası, VR cihaz üretimine ve teknolojilerine odaklanıyor. Bu arada hemen müjdeleyelim, ilk Oculus Rift sahibine gönderildi. Teknolojinin geleceği olarak adlandırılan VR cihazlar ise kullanıcılarına daha gerçekçi görüntüler sunarken, gördüklerinin içinde yer alma fırsatı da sunuyor. 

Oculus ve Ona Özel Geliştirilen Bilgisayarların Fiyatı Üzüyor haberimizde de bahsettiğimiz gibi, cihazın fiyatı oldukça pahalı. Kendisi için 599 dolar ödedikten sonra, onu çalıştırabilmesi için de çok iyi bir bilgisayar satın almanız gerekiyor. Şimdilik son kullanıcı için tercih etmesi kolay olmayan ürünler arasına giren Oculus Rift, yine de büyük bir meraklı kitlesine hitap ediyor.

Oculus'un CEO'su Brendan Iribe ise Twitter üzerindne paylaştığı bir görselle müjdeli haberi, cihazı bekleyen meraklı kitleye vermiş oldu. Uzun süredir geliştirme aşamasında olan; ama bir türlü son kullanıcı için satışa çıkmayan cihaz, sonunda tamamlandı. Daha önce açıklanan çıkış tarihine daha üç gün varken, ilk cihazlar kullanıcılara gönderilmeye başlandı. Yukarıdaki fotoğraf ise gönderilen ilk Oculus Rift olan cihaza ait.

Oculus Rift'in müşterilere ulaşmaya başlamasıyla birlikte daha sağlıklı geri dönüşler alacağımız da aşikar. Büyük bir kitle tarafından test edilmeye başlayan cihaz için yapılan yorumlar, Oculus'u almayı düşünen kullanıcılar için de iyi bir bilgi ve danışma havuzu oluşmasını sağlayacak.

Oculus Rift VR Oyunları Hazır ve Bunları Oynayabileceğimiz Portal Geliyor

Oculus Rift Sanal Gerçeklik PC Gereksinimleri Açıklandı

Dikkat! Oculus Rift’e Elinizi Kaptırabilirsiniz

YORUMLAR