İlk Sanal Gerçeklik Rock Operası Nuren, Kickstarter’da

İlk Sanal Gerçeklik Rock Operası Nuren, Kickstarter’da

Nuren: The New Renaissance ismi verilen sanal gerçeklik Rock Operası projesi Kicstarter’da yerini aldı.  Tamamen Oculus Rift gözlüğü ile izlenebilecek olan proje kendisini geliştirebilmek için yatırım arıyor. 360 derecelik bir evrende görsel ve işitsel bir tecrübe sunacak olan projenin yaratıcıları Jake Kaufman ve Jessie Seely, projelerinin şimdiye kadar duyulmamış ve görülmemiş bir dünya sunacağını söylüyorlar.

Nuren'de kontrolden çıkmış, ne yapacağını bilmeyen iki yapay zeka RIX ve QGK isimli robotların etrafında dönen hikaye tamamen müzikal olarak anlatılıyor. Her iki robotun kendini tanıması, işlevlerini anlaması ve dış dünya ile iletişim kurma süreci esnasında yaşadıkları tecrübelerin tamamı Nuren'in alt yapısını oluşturuyor. Robotlardan birinin bezgin ve paranoyak, diğerinin ise sempatik ve umut dolu karakterlerde olması hikayenin çeşitli katmanlarda ve farklı ruh durumlarında izlenmesine de olanak verecek. 

Nuren Rock Operası PC, Linux ve Mac’lerde izlenebilecek ve mutlaka Oculus Rift VR gözlükleri kullanılması gerekecek. Kaufman ve Seely, operada yer alan her parçada mutlaka tanınmış bir sesin konuk sanatçı olarak yer alacağını da belirttiler. Küçük bir bilgi daha geçelim Nuren: New Renaissence (Yeni Rönesans) tamlamasının kısaltılmışı.

Nuren New Renaissance Kickstarter’da kendine 70 bin dolar yatırım arıyor. Nuren’in Kickstarter sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Demo videosunu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kickstarter'da Rekora Koşan Kart Oyunu: Exploding Kittens

Dexmo Dış İskelet Projesi Kickstarter'da!

Kişiselleştirilebilir Arama Motoru iri, Kickstarter'da

YORUMLAR