İlk Türk Mobil Tarayıcı Tably Güncellendi

İlk Türk Mobil Tarayıcı Tably Güncellendi

CNT Interactive tarafından geliştirilen ilk Türk mobil tarayıcısı olan ve Android platformu üzerinde kullanıcılara hizmet veren Tably güncellendi. İlk sürümüyle birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başaran mobil internet tarayıcısı, Google Play üzerinde kullanıcılar tarafından oldukça olumlu yorumlar ve yüksek puanlar almayı başararak hızlı bir yükseliş yakaladı.

Popüler mobil web tarayıcıları üzerinde yer alan tüm özellikleri içerisinde barındıran ve bunlara ek olarak kullanıcılara çok daha gelişmiş özellikleri de sunan Tably, özellikle kullanıcılarına sunduğu hazır yer imleri menüsü sayesinde; kullanıcılarının haber, devlet, spor, eğlence, dizi-sinema, oyun ve daha birçok farklı kategori altında yer alan popüler web sitelerine sadece tek bir dokunmayla ulaşmalarına olanak sağlıyor.

Ayrıca farklı arama motorları için sunduğu destek, QR kod okuma, çevrimdışı web sitesi görüntüleme, geçmiş sekmesi altında ziyaret edilen siteleri gösterme ve daha birçok ekstra özelliğe de sahip olan Tably, kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirildi ve yeni güncellemesiyle birlikte çok daha hızlı ve hatasız bir şekilde kullanıcıların karşısına tekrar çıktı.

Yapılan optimizasyon işlemleri sayesinde çok daha yüksek bir web tarama performansına kavuşan tarayıcı üzerinde bilinen tüm hatalar da giderildi ve sağlamlaştırma yapıldı. Yeni gelen özelliklerden bir tanesi olan "cache sistemi" sayesinde tarayıcı üzerinde web sayfaları artık çok daha hızlı bir şekilde yükleniyor ve sayfalar arasındaki geçişler daha akıcı bir hal almış durumda.

Bahsetmiş olduğumuz bu özelliklerin dışında Türkiye'de dahil olmak üzere 10 farklı ülkeye göre yeni web siteleri ve çoklu dil seçenekleri uygulama üzerinde yerini aldı. Ayrıca kullanıcılar artık herhangi bir bağlantı veya medya içeriği üzerine bir süreliğine basılı tutarak, açılan menü üzerindeki seçenekler sayesinde bu bağlantıları yeni sekme üzerinde açabilecekler.

Tably'nin yeni sürümüyle birlikte daha önce ziyaret etmiş olduğunuz siteleri görüntüleyebildiğiniz geçmiş sayfası üzerinde yer alan web sayfalarından istediklerinizi tek tek silebilir, arama kutusu üzerinde yer alan "sesli komut" özelliğini kullanabilir veya açık olan sekmeleri sürükleyerek tek seferde kapatabilirsiniz.

Eğer sizler de Android cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz kolay kullanılabilir, hızlı ve güvenilir bir web tarayıcısına ihtiyaç duyuyorsanız, Tably'i hemen akıllı telefonlarınız üzerine indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Tably için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

YORUMLAR