İlk ve Ortaöğretim Öğrencileri Kodlama Öğreten Scode Uygulamasını Geliştirdiler

İlk ve Ortaöğretim Öğrencileri Kodlama Öğreten Scode Uygulamasını Geliştirdiler

Scode hakkında bilinmesi gereken en önemli nokta uygulamanın 2 lise ve bir ortaokul öğrencisi tarafından geliştirilmiş olması.

Scode, Android işletim sistemine sahip tablet ve telefonlar için geliştirilmiş bir eğitim uygulaması. Kurgulanmış hikayelerle algoritma becerinizi geliştiren bu uygulama, bilgisayar programcılığına merak salan herkesin dikkate alması gereken bir uygulama.

Scode nedir, nasıl çalışır?

Scode uygulamasında savaş, futbol, makyaj, medya ve mutfak olmak üzere 5 farklı senaryo var. Uygulamayı kullananlar bu senaryolarda ilerlemek için içerisinde programlama bilgisi de barındıran sorulara doğru yanıtlar vererek bilgilerini artırıyorlar. Scode kullanıcılara yönelttiği sorularla kodlama bilginizi hem sınıyor, hem de doğru yolu gösteriyor. Böylece kullanıcılar hem tatbik ediyor hem de programlamada son derece önemli olan “akış mantığı” kavramını öğreniyorlar. Scode 'u internet erişiminiz olmadığı zamanlarda da kullanabiliyorsunuz.

Scode uygulaması Kadir Can Kirkoyun, Kaan Kırkoyun (17 ve 14, Çorlu Ticaret Borsa Anadolu Lisesi ve Çorlu Furtuni ve Isak Pinhas Ortaokulu) ve Barış Ceviz (19, Adana Akif Palalı Anadolu Lisesi) tarafından geliştirildi. Scode henüz beta sürümünde Android platformundan edinilebilir. Uygulamada bazı eksikler bulabilmeniz olası ancak iOS sürümüne kadar uygulamadaki tüm eksiklikler giderilecek.

Scode kullanıcılarına giriş seviyesinde oldukça önemli bir katkı sağlıyor.

YORUMLAR