İllegal Game Of Thrones Videolarında Virüs Tehlikesi

İllegal Game Of Thrones Videolarında Virüs Tehlikesi

Bir süre önce açıklanan istatistiklere göre dünyanın korsan olarak en çok indirilen içeriği olan Game of Thrones dizisinin 3. sezon ilk bölümü görünene göre tehditlere oldukça açık. Uzmanların açıklamalarına göre bu kadar çok sayıda indirilen bir içeriğin siber suçlular tarafından kötüye kullanılması oldukça muhtemel. Siber suçlular Game of Thrones gibi çok sayıda insana ulaşan bir içeriğe kötü amaçlı yazılımlarını gizleyerek kişisel bilgilerinize erişebilir ve bu bilgileri kötüye kullanabilir.

Direkt olarak videonun içerisine virüs gizlemek oldukça zor olsa da siber suçlular bu iş için başka yollar tercih edebilirler. Örneğin; içeriğin sunulduğu sıkıştırılmış dosyalar bu zararlı yazılımları gömmek için oldukça uygun alanlar. Bunun yanında belirli video kodekleri gerektiren bir video paylaşan siber suçlular sizi bu kodekleri indirmeye yönlendirebilir. Böylece kötü amaçlı yazılımları indirmenizi de sağlamış olan siber suçlular amaçlarına ulaşmış olacaktır.

Bir başka teknik ise şifre korumalı dosyalar. Bu şifreleri elde etmek için e-posta yoluyla iletişime yönlendiren siber suçlular böylece kullanıcıların e-posta adresini elde ederek bu adresleri dolandırıcılık için kullanabilirler.

Siz yine de korsan içeriklere karşı tedbiri elden bırakmayın.

Game of Thrones Korsan İndirme Rekoru Kırdı

YORUMLAR