iMac, Touchscreen Desteği Alacak Mı?

iMac, Touchscreen Desteği Alacak Mı?

Sadece hayal edin. Windows'un bizlerle buluşturduğu, PC üzerinden kullanılabilen touchscreen, yani dokunmatik ekran özelliğini iMac'te hayal edin. Uzun süredir tartışması dönen bu özellik, bugün yine teknoloji gündeminde konu oldu; fakat ne yazık ki kötü bir haberle bizlerle buluştu.

Dün, iMac'in yeni 5K çözünürlüğe sahip retina ekranıyla zaten tanışmıştık. Böyle bir inovasyondan sonra kullanıcılar, bu sefer de iMac'e gelebilecek olan touchscreen özelliği ile ilgili Apple'a sorular yöneltmeye başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan isim ise Craig Federighi oldu. CNET'e konuşan Federighi, hem kötü hem de iyi haberi verdi. Habere göre iMac'in pekala touchscreen alabilecek teknolojisi mevcut. Fakat Apple'da bu konuda görev alan çalışanlar, iMac'in touchscreen almasının kullanıcıya daha optimal bir iMac deneyimi sağlamayacağını, hatta daha kötü bir hal alabileceğini söyledi.

Bu yüzden yakın gelecekte de böyle bir şey düşünmediklerini açıklayan Federighi, tüm kullanıcılarını üzdü; fakat bunun nedeni bu şekilde mantıklı bir açıklama yaparak vermeye çalıştı.

Siz ne düşünüyorsunuz? iMac'te touchscreen olsa nasıl olurdu? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın? 

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

YORUMLAR