IMDb, 2018’in En Popüler Dizilerini Açıkladı

IMDb, 2018’in En Popüler Dizilerini Açıkladı

Dünyanın en büyük sinema ve dizi kütüphanesi IMDb, kullanıcılarının 2018 yılında en beğendiği dizileri açıkladı. Listenin ilk üç basamağında sırasıyla; The Walking Dead, Black Mirror ve Westworld yer alıyor.

Sinema ve televizyon dünyası için dopdolu bir yıl daha geride kaldı. Beyazperde tarafında yılın en dikkat çeken yapımları Marvel Sinematik Evreni’nden gelirken, dizi tarafında ise Westworld ve The Walking Dead gibi yapımlar öne çıktı.

IMDb, geleneksel olarak hazırladığı yılın en popüler dizileri listesini paylaştı. IMDb kullanıcılarının tıklama sayılarıyla belirlenen listede birbirinden harika yapımlar bulunuyor.

2018’in en popüler dizileri listesinin ilk sırasında, AMC imzalı The Walking Dead yer alıyor. Bu sene 9. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkan efsane dizi, yaşadığı reyting kaybına rağmen popülerliğini korumayı başarmış. Netflix'in en beğenilen orijinal yapımlarından Black Mirror ikinci basamakta yer alırken, Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy'un HBO için oluşturdukları bilim kurgu gerilim serisi Westworld ise listeye üçüncü sıradan girdi.

İşte IMDb kullanıcılarının 2018 yılında en beğendiği 10 dizi.

  1. The Walking Dead
  2. Black Mirror
  3. Westworld
  4. The Handmaid’s Tale
  5. Grey’s Anatomy
  6. The Haunting of Hill House
  7. American Horror Story
  8. Vikings
  9. 13 Reasons Why
  10. Shameless