IMDb, Ücretsiz Akış Platformu Freedive’i Duyurdu

IMDb, Reklam Destekli Akış Platformu Freedive’i Duyurdu

Dünya üzerindeki tüm film ve diziler hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı bir platform olan IMDb, streaming yayın sektörüne adım atıyor. E-ticaret devi Amazon çatısı altında bulunan şirket, ücretsiz bir akış platformu olan Freedive’i kullanıcıların beğenisine sundu.

Netflix’in başını çektiği dijital yayın sektörü, yeni bir oyuncu daha kazandı: IMDB Freedive.

IMDb, Amazon ve Amazon Fire TV kullanıcılarına sunulan platform, tamamen ücretsiz olmasıyla öne çıkıyor. Hizmet aynı zamanda, Amazon Prime Video uygulamasının Android, iOS ve Roku sürümlerinde de çalışıyor.

Amazon Fire TV sahipleri, “Uygulamalar ve Kanallar” bölümünden online dizi ve film platformunu deneyebilirler. Ek olarak Freedive, Amazon’un akıllı asistanı Alexa ile de uyumlu.

imdb akış platformu

Freedive, 80’ler Hit’leri, Bilim Kurgu, Korku ve Aile gibi birçok film kategorisine sahip. Platform ayrıca The Bachelor, Fringe, Heroes ve Quantum Leap gibi dizileri de bünyesine barındırıyor. 

Freedive’in şu anda yalnızca iki tane orijinal içeriği bulunuyor: No Small Parts ve The IMDb Show.

Fakat şirketin açıklamasına göre, kütüphanedeki orijinal içerik sayısı önümüzdeki dönemde artacak. Tabii, platformun Netflix gibi sektörün dev oyuncularıyla rekabet etmesine imkan yok. Zaten Amazon’un ve IMDb’nin de böyle bir amacı bulunmuyor. Buna rağmen reklam destekli bir akış hizmeti olan Freedive, Amazon'un yıllık 70 milyar dolarlık televizyon reklam pazarında rekabet etmesine önemli ölçüde yardımcı olabilir.