Imgur Chat ve Takipleşme Özelliklerini Tanıttı

Imgur Chat ve Takipleşme Özelliklerini Tanıttı

Popüler fotoğraf ve GIF paylaşma platformu Imgur, kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşmalarına olanak tanıyan yeni özelliğini duyurdu. Yenilenen uygulamasıyla ön plana çıkan platform, birbirinden güzel farklı özellikler kazandı. 

Imgur ekibinin paylaştığı blog yazısında, en çok talep edilen özelliklerden birkaçının nihayet mobil uygulamalara geleceği belirtildi. Web sitesinde yapılan bazı iyileştirmelerin, mobil platforma da taşınacağını duyuran ekip, aylık 150 milyon aktif kullanıcının birbiriyle sohbet edip, takipleşebilecekleri bir ortam yarattıklarını açıkladılar. 

Yenilikler hakkında açıklamalarda bulunan Imgur Topluluk Yöneticisi Sarah Schaaf ise, platform kullanıcılarının birbiriyle etkileşim sağlamak için yeni yollar aradığını ifade etti. "İnsanların en sevdikleri içeriklerden anında haberdar olmalarını ve birbirleriyle gerçek zamanlı sohbet edebilmelerini sağlamaktan ötürü heyecanlıyız" diyen Schaaf, etkileşimi daha da geliştirmeyi umduklarını belirtti.

Imgur'un sohbet özelliği, GIF'leri, metinleri ve emojileri diğer kullanıcılara kolaylıkla göndermenizi sağlıyor. Platform fotoğraf ve GIF üzerine kurulu olduğundan, insanlarla sohbet ederken yaratıcılığın üst seviyede olacağı aşikar. Fakat istenmeyen trollerle karşılaşmanız da mümkün. Bu durumda tek yapmanız gereken, sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunun ve kullanıcıyı engelleyin. Diğer yandan sohbeti hoşunuza giden insanlar olursa, onları da takip edebilirsiniz. Bu kullanıcıların yayınları "Viral" olduğunda size bildirim de gönderilecek.

Bu özellikler pek çığır açıcı gibi görünmese de, platformu kullananlar için büyük kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz. Aktif kullanıcı sayısında artış olur mu hep birlikte göreceğiz.

Imgur'a Hareketli GIF Oluşturma Özelliği Geldi

Imgur, GIF Kültürünü 21. Yüzyıla Taşıyor

YORUMLAR