Imgur'a Hareketli GIF Oluşturma Özelliği Geldi

Imgur'a Hareketli GIF Oluşturma Özelliği Geldi


Popüler fotoğraf keşfetme, paylaşma ve fotoğraflar hakkında tartışma yapma platformu Imgur'dan bir yenilik daha geldi. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan hareketli GIF'leri artık Imgur ile kolayca yapabiliyorsunuz.

2009 yılında ortaya çıkan Imgur, zaman içinde sürekli büyüyerek, günümüzde aylık 60 milyar fotoğraf görüntüleme sayısına ulaşan bir servis haline geldi. Bir çok kişinin sadece resim yükleme ve paylaşma için kullandığı servis, milyonlarca kişi tarafından yeni fotoğraf keşfetme ve tartışma alanı olarak da kullanılıyor. Ana ekranda paylaşılan ve en çok beğenilen resimler arasında gezerek siz de resimlere oy verebiliyor ve yorum yapabiliyorsunuz. Neredeyse paylaşılan her resim hakkında yüzlerce yorum yapılan platformda artık bir yeni özellik daha mevcut. O da hareketli GIF oluşturma.

2010 yılından beri popüler olan hareketli GIF'ler özellikle son zamanlarda çok daha fazla yaygınlaştı ve bir çok firma GIF oluşturma servislerini kullanıcılara sundu. Bu firmalar arasına katılan Imgur'a şu an igirş yaptığınızda ekranın hemen üstünde açılan bannerdan yeni GIF oluşturma servisine yönlenebiliyorsunuz. Özellikle sosyal medyada sıklıkla gördüğünüz GIF'leri böylelikle siz de saniyeler içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Yüzlerce video sitesini destekleyen servis ile GIF oluşturmak için yapmanız gereken ilk olarak videonun linkini ortadaki boşluğa yapıştırmak. Daha sonra videonun hangi kısmının GIF olacağını belirliyor ve kolayca GIF'inizi oluşturabiliyorsunuz. GIF yada GIF'ler oluşturmak için şüphesiz kullanabileceğiniz en büyük video kaynağı ise YouTube. Buradaki videoların linklerini Imgur'a girerek hemen komik ve hareketli GIF'lerinizi oluşturun. Örnek teşkil etmesi için hazırladığım GIF'i hemen aşağıda görebilirsiniz.

Google, Nexus 6 Yetiştiremiyor!

YORUMLAR