İnci Sözlük'ün Kurucusu Serkan İnci Gözaltına Alındı

İnci Sözlük'ün Kurucusu Serkan İnci Gözaltına Alındı

(Güncellendi...)

Türkiye'nin en büyük sosyal medya platformlarından İnci Sözlük'ün kurucusu Serkan İnci, sosyal medyadaki paylaşımında gözaltına alındığını duyurdu. Sabah saatlerinde yaşanan gelişme bir anda gündeme otururken, gözaltı kararının nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştı. İnci, konuyla ilgili çektiği videoyu, Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. İşte Serkan İnci'nin gözaltına alınma nedeni.

İnci Sözlük'ün kurucusu Serkan İnci'den bu sabah şok bir son dakika haberi geldi. İnci, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımında gözaltına alındığını söyledi.

İnci, "Evden göz altına alındım, ifadeye gidiyoruz. Sabah 6, hayırdır inşallah bakalım" ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte İnci'nin gözaltına alındığı ile ilgili resmi kaynaklardan herhangi bir açıklama yapılmamıştı. İnci, kişisel Twitter hesabından yayınladığı video ile duruma açıklık getirdi.

Gözaltı Kararının Nedeni Belli Oldu

İnci Sözlük'ün kurucusu Serkan İnci, bu sabah saat 6 sularında evinden gözaltına alınmıştı. Twitter hesabından yaptığı, "Evden göz altına alındım, ifadeye gidiyoruz. Sabah 6, hayırdır inşallah bakalım"  açıklamayla soru işaretleri yaratan İnci, neden gözaltına alındığını, yine Twitter hesabından yayınladığı bir video ile açıkladı.

Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) hakkında şikayet geldiğini ve bu nedenle gözaltına alındığını söyleyen İnci, "Aslında ortada bir olay yok. BİMER'de kendine gereğinden fazla sorumluluk yüklemiş insanların, iyi niyetle kurulmuş yapıları suistimal etmesinden oluşan bir durum. Ne yazık ki artık istediğiniz kişiyi bu sistem aracılığıyla şikayet edip, sabahın 6'sında gözaltına aldırabiliyorsunuz" ifadelerini kullandı. 

Serkan İnci'nin konuya ilgili yayınladığı videoyu, aşadağıdaki Twitter bağlantısından izleyebilirsiniz:

 

 

BİMER Nedir?

BİMER, 20 Kasım 2006 tarihinde faaliyete geçen, yurttaşların talep, ihbar ve şikâyetlerini doğrudan başbakanlığa iletebilmesi amacıyla kurulan bir platform. 

Serkan İnci Kimdir?

15 Haziran 1987  İstanbul doğumlu olan Serkan İnci, İsmail Alpen ile 19 aralık 2009 tarihinde katılımcı sözlük tarzındaki ağ sayfası İnci Sözlük'ü kurdu. İnsanlığa Lanet, Kahpe, Panpa ve İnci Caps: Kutsal Mizah Kırbacı olmak üzere dört kitabı bulunan İnci, Cumartesi akşamları Bursa Olay Tv’de yayınlanan Sosyotrend programında güncel teknolojik konular hakkında değerlendirmeler yapıyor.

YORUMLAR