İnfial Yaratan Bıçaklama Görüntüleri Kurgu Çıktı

ünye bıçaklama

Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşandığı iddia edilen ve sokakta bir kişinin tartıştığı kız arkadaşını bıçaklayarak kaçtığı anlara ait görüntülere dair Ordu Valiliği açıklama yaptı. Valilik, görüntülerin kurgu olduğunu duyurdu.

Ünye ilçesine bağlı Liseler Mahallesi Sanat Sokağı’nda yaşandığı iddia edilen olayda, bir kişinin tartıştığı kadını bıçaklayarak kaçtığı görülmüştü. Bir otomobilden çekildiği söylenen görüntüler ise sosyal medyada infial yaratmıştı. Hızla yayılan videonun ardından soruşturma başlatan Ünye Emniyet Müdürlüğü, ilçede yaşanan bıçaklama olaylarına göz atmıştı.

Konuyla ilgili araştırma yapan polisler, kentte son bir ay içerisinde bıçaklanma vakasına ilişkin emniyete herhangi bir ihbarın yapılmadığını, hastane ve sağlık kuruluşlarına da herhangi bir başvurunun olmadığını belirledi. Videonun kimler tarafından çekildiği ve görüntülerin tespit edilmesi için emniyete bağlı siber ekiplerince de soruşturma başlatıldı. Siber Suçlar Müdürlüğü, yaşananların kurgu olduğu fikrinden hareketle videoyu çekenleri buldu. Olayla ilgili gözaltına alınan S.V. (27), O.B. (27), A.T. (19), O.K. (30) ve A.Ü. (26) isimli kişiler hakkında, “suç uydurmak” başlığı altında işlem yapıldı.

Ordu Valiliği de sosyal medyada hızla yayılan görüntülere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Görüntülerin kurgu olduğunun anlaşıldığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi: “Ünye ilçesinde meydana geldiği belirtilen bir bayan şahsın, bir erkek şahıs tarafından darp edilerek bıçaklandığına dair görüntülerin yayınlanması üzerine yapılan araştırmalarda; belirtilen gün ve öncesi dahil olmak üzere Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne intikal eden böyle bir olayın olmadığı, ilçe ve çevre hastanelerde habere konu olan bir vaka intikal etmediği anlaşılmıştır. Habere konu olay yeri tespit edilmiş ve yapılan araştırmalarda böyle bir olayın olduğuna dair herhangi bir maddi bulguya rastlanılmaması üzerine; görüntülerin detaylı incelenmesinde bu olayın kurgu olduğu anlaşılmıştır.”