İngiltere'de 91 Yaşındaki Bir Türk Koronavirüs’ü Yendi

İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan 91 yaşındaki İbrahim Özalp, kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede kontrol amaçlı yeni tip koronavirüs (COVID-19) testi yapıldı.

İngiltere’nin Londra şehrinde yaşayan 91 yaşındaki İbrahim Özalp, kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede kontrol amaçlı yeni tip koronavirüs (COVID-19) testi yapıldı.

Yapılan testte yeni tip koronavirüs (COVID-19) olduğu tespit edilen Özalp, tedavisinin ardından yeni tip koronavirüs’ü (COVID-19) yendi. DHA'nın telefonla ulaştığı İbrahim Özalp'ın oğlu Behzat Özalp, babasının yaşadıklarını anlattı.

Babasının yaşadıklarını anlatan Behzat Özalp, "13 Mart Cuma günü eve gelince babamın rahatsız olduğunu ve yemek yemediğini söylediler. Aspirin verdik, daha sonra terleyince de üstünü değiştirdik. Cumartesi günü doktora götürdüm. Doktor, ‘kalp krizi geçirmiş' dedi. Hastanede beklerken doktor kontrol amaçlı koronavirüs için test yapacaklarını söyledi. Test yapıldı ve 2 gün sonra doktor ‘babanız koronavirüse yakalanmış, acilen ayrı bir odaya koymamız lazım' dedi. Babam hastanenin bir odasında kaldı, bir süre tedavi gördükten sonra koronavirüs hastalarının tedavi gördüğü bölüme aldılar” dedi.

“Bağışıklık Sistemi Güçlü Olduğu için Koronavirüs’ü Yendi”

Özalp, "Aradan 2-3 gün geçtikten sonra doktor beni arayarak 'baban virüsü atlattı ama yine de emin olalım pazar günü götürebilirsin' dedi. Hastaneye gittim, doktor babamın virüsü atlattığını ancak ikinci bir defa yakalanabileceğini o nedenle eve otobüsle gitmesinin sakıncalı olduğunu belirtip, ambulansla gönderdi. Babam şu an evde ve koronavirüsü atlattık. Babamın solunum rahatsızlığı olmadığı ve bağışıklık sistemi güçlü olduğu için koronavirüs’ü yendi. Babamın sağlığına kavuşmasından dolayı çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR