İnsan Eliyle İklime Müdahale Felakete Sebep Olabilir

İnsan Eliyle İklime Müdahale Felakete Sebep Olabilir

Dünyaca ünlü iklim mühendisliği sitesi, Geo Engineering Watch’ta yayınlanan iddialara göre, iklimlere insan eliyle müdahale ediliyor.

Dane Wigington, insanlığın gezegen iklimine verdiği zararı tersine çevirmek için çalışan bir iklim mühendisi. Wigington, NASA uydu görsellerini yayınlayarak görsellerdeki anormalinin insan eliyle gerçekleştirildiğini öne sürdü.

İddiaya göre, yüksek toksik ağır metaller ve kimyasallar jeo mühendisliğin bir parçası olarak jet uçaklarıyla atmosfere sistematik olarak püskürtülüyor ve güçlü radyo frekansı sinyalleriyle yönlendiriliyor.

ABD'yi etkileyen kasırgaların yüzde 85'inin Afrika'dan geldiğini, bunu engellemek için de iklimsel değişikliklerin gerçekleştirildiğini yazan Wigington’ın öne sürdüğü resimler için NASA, sadece ‘toz’ açıklamasında bulunmuş.

Bazıları siklon bastırmanın yararlı olduğunu düşünse de Wigington’a göre, bu gibi yeryüzünün doğal ritimleri ve sistemlerine yapılan müdahale, çok sayıda felakete sebep olabilir. Wigington’un ayrıntılı yazısı ve şüphe uyandıran diğer NASA görüntülerini buradan ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR