İnsan Gözü Artık Gece Görüşüne Sahip Olabilecek

İnsan Gözü Artık Gece Görüşüne Sahip Olabilecek

Bir grup biyolojik hacker insan gözüne gece görüş özelliği eklemeyi başardı. Göze enjekte edilen bir solüsyon ile uzun süre gece görüşü sağlanabiliyor.

Bilim kurgu filmlerinden alışık olduğumuz simsiyah gözlü insanlar artık gerçek oluyor. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yapılan bir deney ile insan gözüne gece görüş özelliği başarıyla eklendi. Bir grup araştırmacı tarafından yapılan deney sonucunda gönüllü bir deneğin gözü uzun bir süre gece görüşüne sahip oldu. İlk önce simsiyah renge bürünen göz hemen ardından yaklaşık 50 metrelik menzille gece görüşü yapabiliyor.

Denizin dibinde yaşayan balıkların gözlerinden alınan Chlorin e6 adlı sıvı ile özel bir solüsyon hazırlayan araştırmacılar, bu sıvıyı insan gözüne enjekte etti. Işık yoğunluğunu arttıran bileşenleri içeren bu sıvı sayesinde insan gözü birkaç saat sonra gece görüşüne sahip oluyor ve uzun bir süre etkisini kaybetmiyor. Solüsyon sayesinde denek çeşitli testlerden de başarıyla geçti. Buna göre ilerleyen zamanlarda insanların gözü gece görecek şekilde ayarlanabilir olacak diyebiliriz.

Bilim Adamları AIDS'i Tespit Edebilen USB Çubuk Geliştirdi

AIDS’in Tedavisi Bulunmuş Olabilir!

YORUMLAR