İnsan Vücudundaki Atomların Yarısı Dünya Dışından!

İnsan Vücudundaki Atomların Yarısı Dünya Dışından!

Evrenin sırrını araştırmakta olan bilim insanları, bu kez insan vücudunda bulunan atomları incelerken oldukça farklı bulgular ve teoriler elde etti. 

Kulağa "The X Files" dizisinin ana teması gibi gelse de elde edilen veriler, fazlasıyla ilginç. İnsan hücrelerindeki atomları mercek altına alan bilim insanları, vücudumuzu oluşturan atomların neredeyse yarısının Samanyolu'nun da dışındaki yıldızlardan geldiği tespit etti. Uçsuz bucaksız uzay içerisindeki devasa yıldızların patlaması sonucunda oluşan itici güçlerin, adeta rüzgar etkisi yaratarak bu atomları Dünyamıza taşıdığı düşünülüyor.

Oluşturulan simülasyonlar sayesinde sadece bizim değil, galaksilerin de zaman içerisinde nasıl büyüyerek genişlediği gözlemlendi. Yıldız patlamalarının şiddetiyle etrafa saçılan materyallerin galaksilerin çevresinde yağmur bulutu misali biriktiği belirlendi. Bu materyallerin içerisindeki Helyum ve Hidrojen'in yeni yıldızları oluşturduğu ve daha ağır elementlerin, hızla tutunup tekrarlanan yıldız oluşumu ve patlamalarına; kuyruklu yıldız, asteroid ve daha bir sürü oluşuma sebep olduğu belirtildi. Aşağıda örnek bir yıldız patlaması resmedilmiştir; 

Çalışmaları sürdüren gökbilimci Prof. Dr. Daniel Anglés-Alcázar, "Evrendeki yerimizi anlamamız açısından bilim, çok yardımcı oluyor. Bazı açılardan, içinde olduğumuz galaksiyi düşündüğümüzde, bizler aslında bir nevi Samanyolu dışından gelen ziyaretçi ya da göçmenleriz" dedi. Evren ve insan doğası hakkında her geçen gün yeni bir sır açığa kavuşurken, sırada neyin olduğunu ve karşımıza daha nelerin çıkacağını merakla bekliyoruz. 

ABD’li Bilim İnsanları, İnsan Embriyolarında Genetik Düzenleme Yaptı!

Bilim İnsanları HIV Aşısını Üretmeye Çok Yaklaştı

Bilim Adamları Sayesinde Gelecekte Kimse Kaybetmeyecek!

YORUMLAR