İnsanları inceleyerek Puan Verebileceğimiz Peeple Uygulaması Kasım'da Geliyor

İnsanları inceleyerek Puan Verebileceğimiz Peeple Uygulaması Kasım'da Geliyor

Son günlerde internette oldukça fazla yer bulan uygulama haberlerinden bir tanesi de Peeple uygulaması. Henüz uygulama marketlerindeki yerini almamış olan bir uygulamaya göre internette çok fazla yer bulan uygulama aslında bir değerlendirme uygulaması fakat konsepti oldukça farklı.

Günlük yaşantılarımız içerisinde filmler, diziler, müzikler, uygulamalar ya da herhangi bir ürün ya da servis hakkında sürekli inceleme yaparakonları değerlendirerek kafamızda bir puan oluşturabiliriz. Fakat hiç kafanızda insanlara puan verdiğiniz oluyor mu? Eğer oluyorsa artık bunu dijital ortama dökerek insanları değerlendirip puanlayabileceksiniz.

Peeple ile birlikte çalışma arkadaşlarınızı, arkadaşlarınızı, buluştuğunuz kişileri, flörtleştiğiniz kişileri ya da herhangi bir kişiyi değerlendirerek puanlayabiliyor olacaksınız. Kulağa biraz farklı geliyor fakat bence insanları inceleyerek onlara puan verebilmek oldukça eğlenceli görünüyor.

Firmanın kurucusu Julia Cordray, uygulama hakkında ilk tanıtımın 12 Ekim 2015'de yapılacağını açıkladı. Fakat uygulama önümüzdeki Kasım ayında uygulama marketlerdeki yerini alacak. Bu bilgiler dışında hiç bir detay verilmezken, firmanın şimdiden 7.6 milyon dolar değere ulaştığı bildirildi.

Uygulama ile diğer kişileri inceleyerek değerlendirmek için 21 yaşının üstünde olmanız ve aktif bir Facebook hesabınız olması gerekiyor. Değerlendireceğiniz kişileri uygulama üzerinde 1 ile 5 yıldız arasında puan verecek değerlendiriyor olacaksınız. Diğer detaylar ise uygulama çıktığında ya da 12 Ekim'de karşımıza çıkacak.

Büyük beklentiler ve farklı bir tarz ile karşımıza çıkacak olan Peeple'ın şimdiden popüler olması çıktıktan sonra da popüler olacağının garantisi diyebilirim. Kasım ayında çıktıktan sonra uygulamayı sitemizden indirebiliyor olacaksınız.

YORUMLAR