Instagram 30 Saniyelik Reklamlar Yayınlamaya Başlıyor

Instagram 30 Saniyelik Reklamlar Yayınlamaya Başlıyor

Instagram reklam platformu üzerinde değişikliğe gittiğini açıkladı. Instagram’da 30 saniyelik hemen her sektörden reklam dönemi başlıyor.

Instagram reklamlara daha ağırlık vererek 30 saniyelik reklam videoları göstermeye başlayacak. Bu da yakında Instagram üzerinde bol bol reklam filmi izleyeceğiz anlamına geliyor. Instagram yaptığı güncellemelerle sosyal ağlarda yerini sağlamlaştırmaya çalışıyordu. Geçenlerde yaptığı fotoğraf paylaşma güncellemesi de kullanıcılar tarafından beğenilmişti. Bu güncellemeden önce de standart Instagram kare fotoğraf boyutunu değiştirmişti.

Instagram 30 saniyeye çıkaracağı video reklam stratejisinde tüm sektörlerden reklam almayı hedefliyor. Önümüzdeki haftadan itibaren ölçekleri ne olursa olsun tüm işletmeler belli reklam paket fiyatlarından yararlanarak bu yeni sisteme dahil olabilecekler.

Yaklaşık bir senedir Instagram video reklamlar yayınlıyordu, ancak bu reklamlar 5-10 saniyelik çalışmalardan oluşurdu. Instagram yetkilileri yeni sistemin özellikle film endüstrisinde yeni filmler tanıtmak için çok faydalı olabileceğini savunuyorlar.

Instagram’ın yeni reklam yayınlama standardından an itibarıyla İtalya, İspanya, Hindistan ve Meksika faydalanıyor. 30 Eylül’den başlayarak hizmet tüm dünyaya açılacak.  

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

Mobilde Otomatik Açılan Videolar Nasıl Durdurulur?

YORUMLAR