Instagram 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Instagram 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Gün geçtikte güzelleşen ve güzelleştikçe daha da popüler hale gelmeye başlayan Instagram, kendi platformu üzerinden yapılan resmi bir paylaşımla 400 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı.

Facebook'un bünyesinde açılan ve açıldığı günden beri büyümeye devam eden fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, daha 5 yıl olmadan 400 milyon kullanıcıyı gördü. 300 milyonluk kullanıcı barajını yaklaşık 9 ay önce geçtiğini duyuran Instagram, bu rakamı henüz 1 yıl bile geçmeden 400 milyona taşıdı.

Sürekli olarak başarılı ve gerekli güncellemeler alarak hem mobil hem de web ortamında kullanımı günden güne artmaya devam eden Instagram, fotoğraflar ile arası iyi olan herkesin sevdiği bir uygulama. Fotoğraf ve videolarınızı düzenleyerek olduklarından çok daha güzel şekilde paylaşma imkanı sunan uygulama, son güncellemesi ile birlikte fotoğraf ya da video olmadan da kullanıcıların birbirleri ile mesajlaşmalarını sağlamıştı. Yaptığı her yenilik ve değişiklik ile daha fazla kullanıcıyı kendine çekmeyi başaran Instagram, Facebook gibi çok büyük bir platform olma yolunda hızla ilerliyor diyebilirim.

400 milyon gibi çok büyük bir kullanıcı rakamına ulaşan Instagram, geçtiğimiz aylar içerisinde reklam ya da kötü amaçlı kullanım için açılan hesapları da yok ederek oldukça fazla kullanıcı sayısı düşürmüştü. Buna rağmen 9 aylık sürede 100 milyon daha kullanıcı sayısı arttırmayı başaran Instagram'ın ne kadar popüler olduğunu bir kere daha dile getirmenin de anlamı yok.

Yapılan açıklamada Instagram kullanıcılarının yüzde 75'inden fazlasının Amerika dışında olduğu, son 100 milyonluk artışta en büyük katılımın Avrupa ve Asya ülkelerinden sağlandığı, en çok Instagram kullanıcısı kazanan ülkelerin ise Brezilya, Japonya ve Endonezya olduğu açıklandı.

Reklamlı içerikler de göreceğimiz Instagram, reklamcılar için gün geçtikçe daha elverişli hale geliyor fakat kullanıcıların reklamlardan çekindiği ve sevmediği de bir gerçek. Bu nedenle reklamlı paylaşımların Instagram'ı ve kullanımını nasıl etkileyeceği hala merak konusu. Fakat bir gelir modeli olarak reklamı seçmekten başka çareleri olmadığı da bir gerçek. Bu nedenle reklamların olması son derece normal diye düşünüyorum.

Eğer bir Instagram kullanıcıysanız bizlere görüşlerinizi iletebilir, henüz bir Instagram hesabınız yoksa aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanarak hemen siz de bu büyük topluluğa katılabilirsiniz.

Instagram'da Daha Çok Beğeni ve Yorum Almak için Bilimsel Olarak Yapmanız Gerekenler

YORUMLAR