Instagram 500 Milyona Ulaştı, Kardeşi Olan Uygulamaları Yakaladı

Instagram 500 Milyona Ulaştı, Kardeşi Olan Uygulamaları Yakaladı

Instagram, Google Play uygulama mağazası verilerine göre 500 milyon defa indirilerek Facebook’tan sonra ilk üçe girmeyi başardı. Google ve Facebook’un ardından sıraya yerleşen Instagram, indirilme sayısındaki artışı yeni uygulamalarının çekiciliğine de borçlu.

Google, Facebook ve Facebook Messenger’a yetişmeye başlayan Instagram şu sıralar Google Play üzerinde en çok rağbet gören uygulamalardan biri. Bunun sebebi olarak daha önce yayınladığımız Instagram'ın Yeni Uygulaması LayOut, Resimlere Kolaj Yapıyor ve Instagram'ın Yeni Uygulaması: Hyperlapse haberlerinde incelediğimiz uygulamaların büyük payı var.

Instagram kendi içinde barındırdığı uygulamalarla daha popüler oluyor. Üçüncü parti uygulamaları kullanmak istemeyen Instagram üyeleri, uygulamaya dahil olan minik eklentileri daha verimli kullanabiliyorlar.

Facebook’un varlığının Instagram üyelerini etkilememiş olması elbette beklenen bir durum değildi. Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla beraber üyelerin Facebook’a kayacağı düşünülüyordu ama öyle olmamış gibi görünüyor. Google Play raporları ise şöyle:

Facebook indirilme sayısı:

Google indirilme sayısı:

Facebook Messenger indirilme sayısı:

Instagram indirilme sayısı:

Hyperlapse'in Yeni Güncellemesiyle Zaman Atlamalı Selfie Devri Başladı

YORUMLAR