Instagram'a Canlı Yayınları Paylaşma Özelliği Geldi

Instagram'a Canlı Yayınları Paylaşma Özelliği Geldi

Instagram Hikayeleri'ni bir arkadaşınıza göndermek istediğinizde, bunu kolaylıkla yapmanıza imkan veren bir seçenek bulunuyordu. Ancak bu özellik canlı yayınlar için geçerli değildi. Yeni gelen Instagram güncellemesi ile birlikte artık canlı yayınları paylaşmak mümkün hale geldi.

Instagram'ın yeni güncellemesi, canlı yayınları arkadaşlarınıza göndermeye yardımcı oluyor. Direct simgesine dokunduğunuzda kendi canlı yayınınızı veya izlediğiniz bir canlı yayını çevrenizle paylaşabiliyorsunuz. Gönderdiğiniz canlı yayın arkadaşınızın gelen kutusuna anında düşüyor ve yayını rahatlıkla görüntüleyebiliyor. Ayrıca, canlı yayınları herhangi bir grupla paylaşmakta mümkün oluyor.

Instagram Canlı Yayınları Paylaşma

Bu değişiklik insanları daha çok canlı yayın izlemeye ve birbiriyle etkileşimde kalmaya teşvik edecek gibi görünüyor. Üstelik uygulamanın kullanılabilirliğine de önemli ölçüde katkı sağlayacak diyebiliriz.

Instagram Canlı Yayını Nasıl Paylaşılır?

  • Canlı yayının sağ alt köşesindeki Direct simgesine dokunun.
  • Videoyu göndermek istediğini kişileri seçin.
  • Ayrı olarak gönder veya Gruba Gönder'e dokunun.

Bu özelliği kullandığınızda kişi bir bildirim alacak. Canlı videoyu görebilmek için sizi takip etmeleri gerektiğini lütfen unutmayın.

Eğer bu özelliği kullanmak isterseniz iOS ve Android cihazlarınızda bulunan mevcut Instagram sürümünü 26'ya yükseltebilirsiniz. Sizce bu özellik nasıl olmuş?

YORUMLAR