Instagram'a Sesli Mesaj Özelliği Geldi

instagram sesli mesaj 2

Facebook’un sahibi olduğu sosyal medya platformu Instagram, bir başka Facebook uygulaması WhatsApp’tan küçük bir özellik aşırdı. Birkaç saat önce yapılan güncellemeyle Instagram, sesli mesaj özelliğine kavuştu.

instagram sesli mesaj

Instagram’ın sesli mesaj özelliği, WhatsApp’a benzer şekilde çalışıyor. Uygulamanın Direct kısmında yer alan gruplar da dahil olmak üzere herhangi konuşmada kullanılabilen sesli mesaj özelliği sayesinde kullanıcıların kısa süreli sesli paylaşımlar yapabilecekleri belirtildi. Facebook Messenger üzerinde bulunan ses kaydedicisine görsel olarak oldukça benzeyen animasyonlara sahip olan yeni özelliğin, WhatsApp kaydedicisi gibi bas konuş tarzında bir çalışma tarzına sahip olduğu hatırlatıldı.

Herhangi bir konuşmanın hemen altında yer alan mikrofon tuşuna basılı tutmak suretiyle sesli mesaj kaydedebileceğiniz gibi kayıt sırasında çıkan çöp kutusu işaretine tıklarsanız, kaydettiğiniz mesajı göndermeden silebiliyorsunuz. Kayıt tuşunu yukarı çekerek, tuş kilit haline gelene kadar tutmanız halindeyse, tuşa basılı tutmadan ses kaydetmeye devam edebiliyorsunuz.

Uzun süredir WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinde kullanılabilen sesli mesaj özelliğinin Instagram’a gelmesi kullanıcıları mutlu ederken, artık WhatsApp’ta yer alan neredeyse her özellik Instagram’a da gelmiş oldu.