Instagram Algoritmik Sisteme Geçiyor

Instagram Algoritmik Sisteme Geçiyor

Instagram sistemini tamamen değiştirmeye hazırlanıyor. Yıllardır kronolojik sırayla resim paylaşımlarını takip ettiğimiz ünlü sosyal medya aracı, algoritmik sisteme geçmeye hazırlanıyor.

Kısa bir süre önce sizlerle Instagram’ın 2015’ten bu yana yaşadığı yüzde 40’lık düşüşü sayfalarımzda daha önce yazdık. İşin gerçeği şu ki, Instagram zaten bunu çoktan farkındaymış. 

Instagram Algoritmik sistem nedir?

Facebook’un izinden gittiğine inanılan Instagram, artık resimleri paylaşılma sırasına göre değil de etkileşim sırasına göre gösterecek. Yani aynı Facebook’taki gibi, daha çok ilgilendiğiniz, görüntülediğiniz ve beğendiğiniz resimler ve kullanıcılar daha önce karşınıza çıkacak. Instagram kullanıcılarının bu habere tepkisi ise büyümeye devam ediyor.

Facebook’un da bu yüzden eskisi gibi olmadığını savunan Instagram kullanıcıları yapılan gelişmeden pek de memnun değil. Birçok kullanıcı, böyle bir şey olacaksa açma/kapama düğmesi de olsun istiyor; yani kullanıcılar paylaşımları ne şekilde görebileceklerine kendileri karar verebilsin, seçimlerini ona göre yapabilsin.

Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre bu sistemi aktif etmek birkaç ay daha sürecek. 

Instagram'da Sizi Kimlerin Geri Takip Ettiğini Öğrenin

Instagram, Videoların İzlenme Sayısını Göstermeye Başlıyor

YORUMLAR