Instagram Alışveriş Özelliklerine Yenileri Eklendi

Instagram alışveriş

En popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram, alışveriş özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte Instagram alışveriş sekmesi kullanıma açıldı.

Instagram alışveriş 1

Uygulama üzerinden alışveriş yapmayı kolaylaştırmak adına bir süredir çeşitli yenilikler üzerinde çalıştığı bilinen Instagram, bu yeniliklerden ilkini geçtiğimiz günlerde yayınlamış ve platform üzerinden alışveriş yapılabileceğini duyurmuştu. Bugün itibarıyla yayınlanan güncellemeyle keşfet bölümünde değişikliğe giden Instagram, kategoriler arasına alışverişi de ekledi.

Alışveriş sekmesi içerisinde birçok farklı mağazanın bulunabileceği söylenirken, ürün satan mağazalar tarafından gönderilen hikayalerin de bu sayfa üzerinden görüntülenebileceği belirtildi. Shopping in Stories adı verilen özellik, haziran ayının başında denenmeye ve bazı kullanıcılara gösterilmeye başlanmıştı. Bugün itibarıyla bu özelliği 46 ülkede aktif hale getirdiğini aktaran Instagram, ilerleyen günlerde ülke sayısını artırmak adına çalıştıklarını belirtti. Mağazalara ürünleri daha derinlemesine tanıtmak için çeşitli imkanlar da sunacaklarını belirten sosyal medya platformu, alışveriş yeteneklerini geliştirmek için çalıştıklarının altını çizdi.

Birkaç gün önce çıkan haberlerdeyse Instagram’ın uzun süreli videolara odaklandığı IGTV gibi IGShopping isimli yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı ve bütün alışveriş özelliklerini yeni uygulaması üzerine ekleyeceği de söylenmişti.

Instagram alışveriş 2