Instagram Aylık 150 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Instagram Aylık 150 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Instagram gerçekten ne kadar büyük diye merak edenler var mıdır bilmiyorum ama açıklanan yeni rakamlarla birlikte Instagram'ın aylık aktif kullanıcı sayısının 150 milyonu geride bıraktığı bir gerçek.

Bunun en büyük nedenlerinden birisi de günümüzde akıllı telefon ve tabletlerin artan kamera kalitesiyle birlikte, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları tanıdıkları ve tanımadıkları diğer insanlarla paylaşmak istemesi. Bu noktada da kullanıcıların tercihi diğer birçok kullanıcının da tercih ettiği popüler resim paylaşma servisleri olunca, zaten büyük bir popülerliğe sahip Instagram gibi servislerin çok daha popüler olması gayet normal karşılanmalı.

Öyle ki geçtiğimiz Şubat ayında 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıklayan Instagram'ın neredeyse 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde aktif kullanıcı sayısını 50 milyon arttırarak 150 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşması gerçekten şaşırtıcı.

Tüm bunların dışında Instagram'ın Facebook tarafından satın alınmış olması ve uygulama sayesinde kullanıcılara kısa videolar çekerek paylaşabilme olanağını sunmuş olması da Instagram'ın bir anda bu kadar büyümesinin nedenleri arasında gösterilebilir. 

Instagram'ın operasyonlardan sorumlu başkanı (COO) Emily White, adeta göz bebekleri konumunda olan ve sürekli olarak büyümeye devam eden uygulamaları Instagram üzerinde gelecek yıldan itibaren reklam satışı yapacaklarını Wall Street Journal'a duyurdu.

Instagram üzerinde yayınlanacak olan reklamlar birçok şirket için iştah kabartıcı olsa da eminim ki birçok kullanıcı uygulama üzerine gelen reklamlar nedeniyle şikayetçi olacak ve uygulamayı kullanmayı bırakacaktır. Bakalım Instagram büyümeye daha ne kadar devam edecek?

AVG Antivirus 2014 Free Resmi Olarak Yayınlandı

YORUMLAR