Instagram Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

Instagram Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, 2014’ten bu yana aylık aktif kullanıcı sayısını ikiye katladı ve 600 milyona ulaştıklarını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Snapchat ve tüm Spectacles gözlüklerindeki eğlencenin yükselişinin Instagram’ın büyümesini yavaşlatmadığı açıkça görülüyor. Facebook tarafından satın alınan dev şirket, 2014 yılından bu yana aylık aktif kullanıcı sayısının 600 milyona ulaştığını açıkladı. Son birkaç ayda sunduğu özelliklerle olay yaratan Instagram; yorum beğenme, canlı video, yakınlaştırma, yer etiketleri, gönderileri kaydetme, hikayeler gibi özellikleri kullanıcılarının beğenisine sunmuştu.

Tüm bu yenilikleri düşününce, bu yeniliklerin kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki yarattığı sorusu akıllara geliyor. Ancak, aylık aktif kullanıcı sayısını ikiye katlayarak 600 milyona ulaşan Instagram bu sorunun cevabını net bir şekilde ortaya koyuyor diyebiliriz. Dünya nüfusunun neredeyse yüzde 10’una denk gelen bu sayı, 6 ay önce yani Haziran ayında ilan edilen 500 milyonluk kilometre taşının 100 milyon fazlası. O günden bu yana Instagram’da yapılan yenilikler sayesinde Instagram 100 milyon kullanıcı kazandı yorumunu yapabiliriz. Örneğin; Hikayeler özelliği ile kullanıcılar Instagram’ı hiç olmadığı kadar sık kontrol etmeye başladı ve kişiselleştirilmiş algoritmik yayın, insanların özet akışında yalnızca görmek istediklerini görmesini sağladı. Sonuç olarak tüm bunlar, uygulamaya geri dönme oranını da arttırıyor.
Instagram'a 'Gönderileri Kaydet' Özelliği Geldi

Instagram Takipçi Kasma Uygulamalarının İpini Çekiyor!

Instagram'ın Canlı Hikayeler Özelliği Çok Yakında!

YORUMLAR