Instagram BlackBerry ve Windows Phone Sürümleri Çok Uzakta

Instagram BlackBerry ve Windows Phone Sürümleri Çok Uzakta

Instagram'ın en son video çekme ve yayınlama özelliğinin tüm dikkatleri üzerine çekmekte oldukça faydalı olduğu aşikar. Özellikle uygulamanın nimetlerinden faydalanmak isteyen BlackBerry ve Windows Phone kullanıcılarının iştahlarının giderek kabardığı da malum. Ancak şirketten gelen kötü haberler biraz hevesleri kıracak nitelikte ve daha uzun bir süre BlackBerry yahut Windows Phone için Instagram'ı göremeyeceğimize işaret ediyor.

Instagram yöneticilerinden birisinin gerçekleştirdiği açıklamaya göre şirketin Android için uygulama hazırlaması bile oldukça büyük vakit aldı ve bu nedenle öncelikler arasında yer almayan bu iki işletim sisteminin daha uzun süre beklemesi gerekebilir. Ancak Google Glass uygulamasının ise çok daha sonra hazırlanacak olması en azından araya başka cihazların girmeyeceğinin bir garantisi.

Path, Facebook, Tumblr ve Twitter'ın Google Glass gözlükleri için uygulama hazırlamada oldukça hızlı davrandıkları dikkate alınırsa Instagram'ın bu davranışına akıl erdirmek biraz zor görünüyor. Şimdilik Android ve iOS'ta aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram'ın diğer sistemlerde yayınlanması ile birlikte daha da güç kazanacağını düşünmekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Resmi Windows 8 Facebook uygulaması hazırlık aşamasında

YORUMLAR