Instagram Büyümeye Devam Ediyor

Instagram Büyümeye Devam Ediyor

Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım ağı Instagram, bugün yapılan duyuruya göre her ay 100 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Instagram kurucularından Kevin Systrom blog yazısında "Şimdi eskisiden çok daha fazla insan Instagram ile gerçek zamanlı olarak çektikleri fotoğrafları paylaşarak, dünyanın en uzak köşelerine bile ulaştırabiliyorlar" ifadesine yer verdi ve ekledi "Sonuç olarak insanların fotoğraflar aracılığıyla dünyaya daha çok bağlandıklarını görebiliyoruz."

Geçtiğimiz ay içerisinde 90 milyon civarı aktif kullanıcıya sahip olduğu duyurulan Instagram'ın aradan geçen bir ay içerisinde kullanıcı sayısını 100 milyon rakamlarına ulaştırarak, Instagram ile ilgili yapılan "Instagram kullanıcıları azalıyor" eleştirilerine de net bir cevap vermiş oldu.

Gizlilik politikası ve Twitter ile yaşanan içerik sorunlarını bir kenara bırakarak, bir ay içerisinde 10 milyon gibi yüksek bir kullanıcı kitlesini de kendi tarafına çekmeyi başaran Instagram büyümeyi sürdürüyor.

Son istatistiksel verilere göre her gün Instagram üzerinde ortalama 40 milyon fotoğraf paylaşılırken, saniyede fotoğraflara 8500 beğeni geliyor ve fotoğraflar için saniyede 1000 yorum yapılıyor.

Angry Birds Çizgi Film Serisi Geliyor

YORUMLAR