Instagram Canlı Yayınlarda Yüz Filtreleri Kullanabilirsiniz

filtre özelliği

Instagram Canlı Yayınları hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıkçası ben pek sevmem. Eğer ilgilenenlerdenseniz, yaklaşın. Size  işleri daha eğlenceli hale getirecek bir özellikten bahsedeceğim.

Instagram canlı yayınları, herkesin farklı amaçlarla kullandığı bir özellik. Yayın başladığı anda tüm takipçilere bildirim gönderen, yayınınızı izleyenlerin anında yorum ve beğeni desteği verebildiği, az takipçili kullanıcılara naçizane pek önermediğimiz bu uygulama, son güncellemeyle artık yüz filtrelerini de destekliyor.

Hani şu Instagram’ın Snapchat’ten çaldığı özellik olan yüz filtreleri, köpekli möpekli olanlar…

canlı yayın

Yapmanız gereken oldukça basit. Instagram ana sayfanızın sol üst köşesindeki kamera sembolüne dokunun, ardından ekranın en altında yer alan seçenekler içerisinden ‘canlı’yı seçin. ‘Canlı Video Başlat’ butonunun hemen sağında yer alan gülen yüze tıklayarak yayın boyunca filtreleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 

Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Hazır konusu açılmışken, canlı yayın bildirimlerinden yaka silken siz sevgili okuyucularıma, bu durumun oldukça kolay olduğunu söylemek istedim. Profilinize girerek, ‘profili düzenle’ seçeneğinin hemen yanında yer alan ‘ayarlar’ butonuna tıklayın.

canlı yayın bildirim kapatma

Listede biraz aşağı kayarak, ‘Anında İlet Bildirimi Ayarları’ndan en altta yer alan ‘Canlı Videolar’ bildirim seçeneğini kapalı olarak seçin ve işte kurtuldunuz!

YORUMLAR