Instagram Canlı Yayınlarına Arkadaş Ekleme Özelliği Geliyor

Instagram Canlı Yayınlarına Arkadaş Ekleme Özelliği Geliyor

Instagram, canlı yayınları daha erişilebilir hale getirmeyi hedefleyen bir özellik geliştirdi. Yeni gelecek olan özellik sayesinde; canlı yayın sırasında ekranı ikiye bölerek, bir arkadaşınızla birlikte canlı yayına devam edebileceksiniz.

Salı günü tanıtımı yapılan bu özellik, ekranın sağ alt köşesine gelen iki gülen yüzden oluşan simgeye dokunarak "Ekle" düğmesine bastığınızda, yayınınıza konuk eklemenize olanak sağlayacak. Arkadaşınızı yayına dahil ettiğiniz anda ekran ikiye bölünecek ve yayın o şekilde devam edecek. Ayrıca canlı yayını izleyen herkesi yayına davet edebileceksiniz.  Canlı yayın sırasında konuk aldığınız arkadaşınızın bağlantısı koparsa otomatik olarak yayından çıkarılacak. Eğer yayından kendi isteğiyle çıkmak isterse, yine canlı yayın sahibi bu duruma herhangi bir şekilde müdahale edemeyecek.

Yeni gelecek olan bu özellik sayesinde, Instagram canlı yayınlarınıza sadece bir arkadaşınızı davet edebileceksiniz. Zaten iki kişiden fazlası telefon ekranında karmaşık bir hale gelebilir.

Instagram canlı yayına arkadaş ekleme özelliği henüz test aşamasında. Özelliğin önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Utangaç Apple Sonunda Instagram Hesabı Açtı!

Markalar, Snapchat Yerine Instagram Hikayelerini Tercih Ediyor

YORUMLAR