Instagram CEO'su Facebook'u Geçebileceklerini Düşünüyor

Instagram CEO'su Facebook'u Geçebileceklerini Düşünüyor

Instagram'ın iOS işletim sistemi ile başladığı macera Android'de yerini alması ve daha sonra Facebook tarafından satın alınması ile devam etmişti ve her gün milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı uygulama başarısını sürdürmeyi bırakmayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda video çekme ve yükleme özelliğini de sunan uygulama, böylece en büyük rakiplerinden birisi haline gelmeye başlayan Vine'a da bir cevap vermiş oldu.

Şirketin CEO'su Kevin Systrom tarafından yapılan açıklamalar ise Instagram'ın kendine ne kadar güvendiğini gösteriyor. Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındıktan sonra üye sayısını 3'e katlayarak 130 milyonlara dayanan Instagram'ın bu güvenini rakiplerine karşı olan başarılı mücadelesinin sonuçlarına bağlamak mümkün.

Eğer bu hızda büyümeye devam ederse Instagram'ın Facebook'tan daha fazla üyeye sahip olacağı, hatta dünyadaki en büyük "şey" olabileceğine dair tahminler yürütülüyor. Ancak en çok merak edilen sorunun bu büyümenin devam edip edemeyeceği olduğu belirtiliyor. Kevin Systrom'a sorulan büyüme oranı sürekliliğine ve Facebook'u geçmeye dair soruya verdiği cevap ise şirketin düşüncesini ortaya koyuyor: "Bilmiyorum, bu iyi bir soru. Sanırım her ikisinin de boyutunun bir sınırı yok, belki bir gün her ikisi de aynı büyüklüğe sahip olacak."

Şimdilik Facebook, Instagram'ın sekiz katı üyeye sahip olsa da Instagram'ın bu hızla devam etmesi halinde abisini yakalayacağına hiç şüphe yok. Önümüzde yıllarda bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görme şansımız olacak.

Windows Phone 9 sıfırdan yaratılacak

YORUMLAR