Instagram Çoklu Gönderi Paylaşımı Özelliği Test Edilmeye Başlandı

instagram regram

TechCrunch tarafından aktarılan haberde, Instagram iOS uygulamasında önemli bir değişiklik yapıldığı ve bu değişiklikle birlikte popüler sosyal medya uygulamasında aynı anda birden fazla hesapta benzer gönderilerin paylaşılmasının önünün açıldığı dile getirildi.

Şimdilik sınırlı sayıda iOS kullanıcısının hizmetine sunulan çoklu hesaptan paylaşma özelliğinin, yakın zaman sonra tüm iOS kullanıcılarına açılacağı söylenirken, sistemin küçük bir açma kapama tuşuyla çalışacağı belirtildi.

Instagram çoklu hesaptan gönderi paylaşma özelliğini kullanabilenlerin, herhangi bir resmi yada videoyu paylaşmadan önce karşılarına çıkan ekranda küçük bir açma kapama tuşu görecekleri, bu tuşu aktif etmeleri durumunda, aynı gönderiyi paylaşabilecekleri diğer hesapları seçebilecekleri söylenenler arasında yerini aldı.

instagram çoklu gönderi paylaşımı

Özellikle bir markanın birden fazla hesabını yönetenler, çok sayıda mizah sayfasını aynı anda kontrol etmek isteyenler gibi işi ya da eğlencesi sebebiyle aynı anda onlarca Instagram sayfasının yöneticiliğini yapan kullanıcıları oldukça memnun edecek olan yeniliğin, çeşitli testlerden sonra bütün kullanıcılara sunulacağı vurgulandı.

Yeni özelliğin eksik yanı ise hedef kitle belirlenememesi olarak aktarılıyor. Instagram çoklu gönderi paylaşımı özelliğini deneyenler, hedef kitlelerin ayarlanamaması halinde paylaşılan bazı gönderilerin boşa gidebileceğini dile getiriyorlar. Yine çoklu gönderide yaşanan bir sıkıntıysa, gönderinin bütün hesaplardan aynı metinle paylaşılması. Bu sebeple daha resmi bir dille paylaşmanız gereken gönderiler varsa, bunu eski yöntemle yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Şimdilik Instagram çoklu gönderi paylaşımı özelliğinin Android kullanıcılarına sunulma tarihine dair açıklama yapılmazken, iOS’tan hemen sonra Android kullanıcılarının da dört gözle beklenen güncellemeyi alacakları igade ediliyor.