Instagram da Artık Virüslü!

Instagram da Artık Virüslü!

Aktif olarak kullanılmayan ve sahte kullanıcı hesapları ile uğraşan sosyal ağlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal ağın popüler isimleri Facebook ve Twitter’ın ardından Instagram da hacker’ların kurbanı oldu. Sahte beğeni oluşturan virüsün detayları haberimizde.

Gündemi hızlıca takip etmemizi, gelişmelerden her daim haberdar olmamızı sağlayan sosyal ağlar kendilerine özgün kolaylıklar sunsalar da kaderleri değişmiyor. Sosyal ağlar, kötü niyetli kullanıcıların para kazanmak adına reklam içerikli paylaşımlarda bulunmak için kullandıkları mecralar haline geldi. Facebook ve Twitter’ın ardından Instagram da sahte kullanıcı hesaplarından nasibini aldı.

Instagram üzerinde sahte beğeniler oluşturarak kendisini gösteren isim ise tanıdık. Vakti zamanında büyük yankı uyandıran kullanıcıların kredi kartı bilgilerini çalmak için yazılmış Zeus adlı virüs, Instagram ile yeniden gündemde. Instagram hesaplarının çevrimiçi varlığını artırmak için kullanılan bu virüs sayesinden elde edilen sahte beğeniler hacker forumlarında satılıyor ve oldukça değerli.

Sahte hesapları belirlemek ve engellemek için çalışan tenik sistemlerinin bulunduğunu belirten Instagram, spam’ı azaltmak ve yetkisiz veya otomatik araçlarla açılmış hesapları yasaklamak adına sıkı çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram’ın sosyal ağlarda sahte beğeni yaratan ilk virüs olma unvanını taşıyan Zeus ile ilgili nasıl bir önlem alacağını ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Google 5 Dakika Kesildi, İnternet Öldü

YORUMLAR