Instagram’dan Kullanıcıları Mutlu Edecek Yenilikler

Instagram çıkartmaları

Instagram, platforma eklediği yeni özelliklerle kullanıcıların etkileşim gücünü artırmaya devam ediyor. Popüler sosyal medya platformu artık canlı yayında soru etiketleri kullanmanıza ve müzikle cevap vermenize olanak sağlayacak.

Dünya çapında 1 milyara yakın insana ev sahipliği yapan Instagram, temmuz ayında Hikayeler’de kullanıma sunduğu soru çıkartmalarını canlı yayına da getirdi. 

Instagram yeni çıkartma

Instagram'daki son güncelleme ile birlikte kullanıcılar açtıkları canlı yayınlarda soru çıkartmalarına yer verebilecek. Dahası, karşılaştıkları soruları müzikle cevaplama şansları olacak. Instagram, kullanıcıların cevap üzerinde bulunan oynat düğmesine dokunarak parçayı dinleyebileceklerini söylüyor.

Şarkıyı paylaşmayı seçtiğinizde ise kameranız açılacak ve uygulamada müzik çalarken fotoğraf veya video çekebileceksiniz. Ayrıca eklenen yeni kamera efektleri de şarkının ritmine göre size eşlik edecek.

Instagram yeni özellikler

Instagram’ın kullanıcılar sunduğu son özellik ise geri sayım çıkartmaları. Arkadaşınızın doğum günü ya da yeni yıl olsun, Instagram hikayesine etiket ekleyebilir, geri sayımı isimlendirebilir, bir renk seçebilir veya yaklaşan bir etkinliği hatırlatmak için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 

Söz konusu özellikler bugün itibarıyla iOS ve Android kullanıcılara sunuldu. Siz de Instagram uygulamanızı hemen şimdi güncelleyebilir ve yeni özellikleri deneyebilirsiniz.

Instagram’ın yeni özellikleri hoşunuza gitti mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.