Instagram Direkt Mesajlara Yeni Özellik

Instagram Direkt Mesajlara Yeni Özellik

Bill Gates, Apple gibi önemli isimlerin de katıldığı sosyal platform Instagram, aralıksız olarak güncelleniyor. Fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulamasına getirilen son yenilik, Direkt Mesaj (DM) ile iletişimi sürdürenleri yakından ilgilendiriyor.

Günlük 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan sosyal ağ platformu Instagram, Android ve iOS tarafında güncelleme almaya devam ediyor. Haftanın başlangıcında Facebook benzeri yorum sistemine geçileceği duyurulmuştu. Aradan fazla geçmedi ki; 10.34 sürüm güncellemesi yayınlandı.

Yeni güncellemede Direkt Mesajlarda fotoğrafın sağ alt köşesine eklenen yeni “Yanıtla” seçeneği dikkat çekiyor. Yanıtla butonuna dokunarak o kişiye özel olarak hazırladığınız bir video veya fotoğrafla karşılık verebiliyorsunuz. Bu şekilde verdiğiniz yanıtlarda resminizin bir köşesine çıkartma (sticker) otomatik olarak ekleniyor. Çıkartmanın yerini ayarlamanız, kendinize yüzünüze uyarlamanız, üzerine çizimler yapmanız mümkün.

Instagram’da DM (Direkt Mesaj) sistemini kullanmayı sevenlere yönelik, eğlenceyi artırmak amacıyla getirilen yeni özelliğin 10.34 güncellemesiyle hem Android hem de iPhone tarafında sunulduğunu ekleyelim.

Hem Facebook Hem de Instagram Tasarım Değiştiriyor

YORUMLAR