Instagram DM'de GIF Paylaşma Dönemi! (Repost, Sonraki Bahara Kaldı)

Instagram’da takipçilerinizin, arkadaşlarınızın GIF paylaşımlarına hazır olun! Instagram Hikayeler ile sınırlı olan GIF paylaşma özelliğini direkt mesajlara da getiren güncelleme Android ve iOS için yayınlandı.

Direkt Mesajlarda GIF Paylaşımı:

Bir dönem sosyal medyanın olmazsa olmazlarından, artık pek fazla kullanıcının paylaşmadığı hatta sevilmeyen GIF paylaşımının eklendiği son platformlardan biriydi Instagram. Uzun bir süredir Instagram’da GIF paylaşımı var; Hikayeler’e girdiğimizde fotoğrafların bir köşesine iliştirilmiş hareketli görselleri (GIF etiketleri/çıkartmaları) görüyoruz. Instagram, GIF paylaşımının sevildiğini görmüş olacak ki; bu özelliği direkt mesajlara da getirdi. Evet, artık takipçileriniz sizi GIF’lere boğacak. Direkt Mesajlar bölümünde Mesaj alanına eklenen yeni GIF butonuna dokunarak çıkan menüden arama ile onlarca hareketli görsele ulaşmak veya rastgele bir GIF’i tek dokunuşla paylaşmak mümkün. Bu özellik, hem Android telefon hem de iPhone kullanıcıları için eş zamanlı sunuldu.

Repost Sonraki Bahara Kaldı!

Öte yandan Instagram kullanıcılarının uzun süredir beklediği repost (gönderiyi tekrar paylaşma) özelliğinin test edildiğine ilişkin çıkan haberin gerçeği yansıtmadığı, Instagram’ın şu anda böyle bir özelliği geliştirmediği veya test etmediği Instagram sözcüsü tarafından belirtildi. Tabii ki; Instagram gönderilerini yeniden paylaşmanızı sağlayan mobil uygulamalar mevcut. Android ve iOS platformunda üçüncü parti onlarca Instagram repost uygulaması mevcut.