Instagram En Çok Kullandığınız Emojileri Gösterecek

instagram emoji

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, dün itibarıyla küçük ama etkili bir güncelleme yayınladı. Instagram, kullanıcıların artık en çok kullandıkları emojileri görebileceklerini belirtti.

instagram emoji

Hayatına fotoğraf paylaşma uygulaması olarak başlayan ve sonrasında tam bir sosyal medya platformuna dönüşen Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra devasa bir platform haline gelmişti. Yakın zaman önce üst üste güncellemeler alarak bambaşka bir mecra olan Instagram, kullanıcılarını sevindirecek yeni bir detayı daha sistemine ekledi.

Yapılan açıklamayla Instagram kullanıcılarının herhangi bir gönderide yorum bölümüne tıklamalarının ardından karşılarında emoji şeridi görecekleri belirtildi. Gönderilerle etkileşimi artırmak adına yeniliklere devam eden Instagram, emoji şeridinin kişiselleştirilebilir olacağını da ifade etti.

Emoji şeridinin kişiselleştirilebilir olacağının altı çizilirken, kullanıcıların en çok kulalndıkları emojilerin şeritte belireceği kaydedildi. ❤️🙌🔥👏😢😍😮😂 gibi yan yana gelen emojilerin belirli bir kullanımın ardından yer değiştirerek, başa en çok kullanılanın geçeceği dile getirilirken, yeni özellik resmi Instagram sayfası üzerinden yayınlanan küçük bir videoyla tanıtımdı.

 

 

YORUMLAR