Instagram, Fenomenlere Özel Yeni Bir Hesap Türü Test Ediyor

Instagram, Fenomenlere Özel Yeni Bir Hesap Türü Test Ediyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, ünlüler, sanatçılar ve influencerlar gibi yüksek profilli kullanıcılar için yeni bir hesap türü test ediyor.

Son dönemde yaptığı yeniliklerle kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başaran Instagram, platformu zenginleştirmeye devam ediyor.

ABD’li sosyal medya devinin test ettiği yeni hesap türü, daha çok ünlüleri ve markalarla işbirliği yapan internet fenomenlerini, kısacası influencerları ilgilendiriyor. Milyonlarca takipçiye sahip kullanıcılar için geliştirilen “Creator” isimli hesaplar, içerik oluşturucularına önemli kolaylıklar sağlayacak.

Söz konusu hesaplara sahip olan kullanıcılar mesajları, okunmuş, okunmamış ve işaretlenmiş olarak üç farklı gruba ayırabilecek. Takipçilerden, markalardan ve arkadaş gruplarından gelen mesajları filtreleyebilecek olan kullanıcılar, öncelik olarak belirlediği şeylere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

Creator hesapları, kullanıcılarla kurulan etkileşimi zenginleştirmek için “esnek etiketler” adında bir özelliğe sahip olacak. Hesap sahipleri bu özellik sayesinde, hangi gönderilerin veya Hikayeler’in etkileşimde bir sıçrama veya düşüşe yol açtığını anlayabilecek. 

Instagram ürün müdürü Ashley Yuki, The Hollywood Reporter 'a verdiği demeçte, "Instagram'ın, hayran kitleleri oluşturmak ve yaratıcıların kişisel markalarını oluşturmaları için en iyi ve en kolay yer olmasını sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şimdilik küçük bir grupla test edilen yeni hesap türünün yakın zamanda dünya genelindeki kullanıcılara sunulması bekleniyor.