Instagram Fotoğraflarına Zoom ile Artık Daha Yakından Bakacaksınız!

Instagram Fotoğraflarına Zoom ile Artık Daha Yakından Bakacaksınız!

Dünyanın en çok sevilen fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram yeniliklere doymak bilmiyor. Geçtiğimiz haftalarda aktif hale getirdiği hikayeler özelliğinden sonra, Instagram yine büyük bir yeniliğe imza attı.

Yapılan güncellemeyle birlikte Instagram kullanıcılarının büyük bir çilesi olan fotoğrafları yakınlaştıramama sorunu artık ortadan kalktı. Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram yaptığı bu güncellemesiyle birlikte "Zoom" özelliğini aktif hale getirdi. Bu özellik sayesinde artık istediğiniz tüm fotoğraflara daha yakından bakabileceksiniz.

Instagram Zoom nedir?

Instagram'ın yeni bir özelliği olan Zoom, video ve fotoğraflar için standart parmak hareketleriyle yakınlaştırma imkanı sunuyor. Zoom özelliği keşfet bölümü, profil bölümü ve ana sayfada sorunsuz olarak çalışabilir. Yalnız kullanıcı isminin yanında yer alan profil fotoğrafı için ne yazık ki bu özellik henüz kullanılamıyor. Görüntü kalitesine bağlı olarak oldukça net yakınlaştırmalar yapabilen Zoom özelliği, Instagram kullanıcılarının şüphesiz yeni favorisi olacak.

Instagram fotoğrafları nasıl yakınlaştırılır?

Instagram fotoğraflarını yakınlaştırmak için fotoğrafın üzerinde aynen yukarıdaki resimde gördüğünüz hareketi yapmanız gerekli. Fotoğraf yakınlaştırma biraz fazla basit gibi sanki.

Instagram’ın büyük bir sevinçle karşılanan Zoom özelliği ilk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlar için aktif edildi. Android kullanıcılarının ise bu özelliği deneyebilmeleri için biraz daha beklemeleri gerekiyor.

Instagram'da Bunları Yapabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Instagram Hikayeler Nasıl Kullanılır? 

YORUMLAR