Instagram Fotoğraflarınızı İstediğiniz Kişilere Gösterebileceksiniz

Instagram Fotoğraflarınızı İstediğiniz Kişilere Gösterebileceksiniz

Instagram, yalnızca sınırlı sayıda kişiye fotoğraflarınızı gösterebilmenizi sağlayan, favoriler ismini verdiği yepyeni bir özelliğini denemeye başladı. Özelliğin test aşamasını geçmesinin ardından herkesin kullanımına açılacağı da söylendi.

Favoriler özelliği ile birlikte Instagram kullanıcılarına, arkadaş listelerini düzenleme konusunda çok büyük yenilikler sunacak. Bu yeniliklerle birlikte paylaşımları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olan kullanıcılar, paylaşmaktan çekindikleri ya da sadece belli başlı arkadaşlarıyla paylaşmak istedikleri fotoğraflarını da paylaşacaklarından, favoriler özelliği ile birlikte kullanıcıların paylaşıma teşvik edileceği de söylendi. Uzmanlar, kısıtlı gruplara paylaşım izni veren yeni özelliğin Instagram'ın kullanım dinamiklerini kökünden değiştireceğini belirttiler. 

Gizli hesaplara sahip olanların diğer kullanıcılara göre daha az paylaşım yaptığını tespit eden Instagram, bununla birlikte diğer kullanıcılarının da daha küçük gruplara hitap etmek için çaba sarf ettiklerini ve Favoriler özelliğinin de başlıca bu iki sebepten ortaya çıktığının altını çizdi.

Yaklaşık bir yıldır geliştirilmekte olan ve bugünden itibaren çok küçük bir kullanıcı grubuyla denenmeye başlanan Favoriler özelliğinin yakın zaman sonra bütün kullanıcılara açılması da gündemde. Uygulamanın neredeyse her noktasını değiştirecek ve bambaşka bir deneyim sunacak olan bu güncellemenin, tam olarak ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor. 

Instagram Hikayeleri Snapchat'e Fark Attı

Artık Instagram Canlı Yayınlarınızı Hikayenizde de Paylaşabilirsiniz

Instagram, Ünlülerin Sponsporlu Paylaşımlarını Tespit Etmenin Yolunu Deniyor

YORUMLAR