Instagram Gönderilerini Dokunarak Geçebileceksiniz

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Instagram'ın Keşfet bölümüne dev yenilik geliyor. Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada gönderilere dokunarak geçebileceğiniz ve böylelikle görünümün baştan sona değişeceği ifade edildi.

Günümüzde Instagram'da aşağıya doğru sıralı olarak görülen gönderilerin teması değişiyor. İlk aşamada keşfet bölümüne geleceği dile getirilen yeni özellik kapsamında gönderileri tek tek göreceksiniz. Hikayeler kısmındakine benzer bir görünüme sahip olacağı belirtilen Keşfet ekranına ilk aşamada alışması zor olacak gibi görünüyor.

"Instagram'daki deneyimi iyileştirmek için her zaman yeni yolları test ediyoruz ve sizi sevdiğiniz insanlara ve şeylere daha da yaklaştırıyoruz." şeklinde konuşan şirket sözcüsü, ana ekranda böyle bir gezinme yöntemini test etmediklerini de aktardı. Keşfet ekranını test aracı olarak kullanan Instagram, bu bölümün daha akıcı hale gelmesini istiyor.

Şu anda test aşamalarına başladıklarını dile getiren sözcü, bu özelliğin şimdilik çok az sayıda kullanıcı tarafından kullanılabileceğini belirtti. Tüm kullanıcılara açılması için bir süre daha beklenilmesi gerektiğini ifade eden Instagram'ın yeni görünümü hiç şüphesiz ki dikkat çekecek. Peki ya siz 'dokunarak geçme' hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!