Instagram Hikayeler Artık Arama Sekmesinde ve Daha Zengin

Instagram Hikayeler Artık Arama Sekmesinde ve Daha Zengin

Instagram sosyal video ve fotoğraf paylaşma uygulaması, Snapchat Hikayeler'den uyarladığı Instagram Hikayeler hizmetini arama sekmesine yerleştirdi. Instagram Hikayeler artık daha fazla hikaye izleme fırsatı sunuyor. 

Instagram Hikayeler özelliği Facebook şemsiye altındaki uygulamalar arasında oldukça popüler olacağa benziyor. Orijinal olarak bir Snapchat servisi olan Hikayeler Instagram’dan sonra Messenger içinde kullanılacak. Ancak haberimizin özü bu değil, Instagram Hikayeler artık hikaye arama özelliğini genişletti. Arama sekmesine yerleştirilen yeni ve farklı hikayelere ulaşmak da mümkün. Eskiden ana sayfada sadece takip listenizdeki hikayelere ulaşabiliyordunuz. Oysa şimdi arama sekmesini kullanarak Instagram üzerinde ilginizi çekebilecek tonlarca hikayeye ulaşabilecek ve arama yapabileceksiniz.

Instagram Hikayeler özelliğinde kullanıcılar kısa videolar ile ne yaptıklarını anlık olarak paylaşıyorlar. Paylaştıkları bu hikayeleri tüm kullanıcılar veya seçili kullanıcılar olmak üzere iki farklı şekilde yayınlayabiliyorlar. Instagram arama sekmesinden artık daha detaylı ve farklı kullanıcılardan herkese açık yayınlanan hikayeleri de izleyebilmek mümkün olacak.

Instagram'da Paylaşılan Fotoğraflar Yoruma Kapatılabilecek

Instagram'da Beğendiğiniz Fotoğraflar Yaşınızı Ele Veriyor