Instagram Hikayeler'de Müzik Dönemi

Instagram Hikayeler'de Müzik Dönemi

Facebook çatısı altına girdikten sonra önemli bir değişim geçiren Instagram, yepyeni bir özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Popüler sosyal medya uygulaması, kullanıcıların kendi Hikayeler'ine müzik ekleyebileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. 

Ishan Agarwal tarafından uygulamanın Android sürümündeki kodlarda keşfedilen ve "Music Stickers" (Müzik Çıkartmaları) adı verilen özellik, kullanıcıların Hikayeleri'ne müzik eklemesine imkan tanıyor. 

Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı'nda, Spotify'dan bir parçanın direkt olarak Instagram Hikayeler'de paylaşabileceğini müjdeleyen şirket, üzerinde çalıştığı müzik çıkartmaları özelliği ile birlikte bu yöndeki yeniliklerine tam gaz devam edecek.

Instagram hikayeler müzik

Snapchat'ten aldığı Hikayeler özelliğini bambaşka bir boyuta taşıyan ve bu sayede kullancıcı sayısını önemli ölçüde artıran Instagram, yaptığı özel anlaşmalar ile müzik severlere büyük bir arşiv sunacak. 

Nitekim Instagram'ın ana şirketi Facebook'un, müzik endüstrisinin devleri; Sony, Warner Bros ve UMG gibi şirketlerle telif hakkı anlaşmasını yaptığını düşündüğümüzde, kullanıcıların oldukça geniş bir müzik yelpazesine sahip olması oldukça yüksek bir ihtimal gibi görünüyor.

Öte yandan söz konusu özelliğin nasıl çalışacağı ile ilgili detaylara henüz sahip değiliz. Fakat Hikayeler için müzik dönemini başlatacak bu özelliğin, milyonlarca kişi tarafından memnuniyetle karşılanacağını tahmin etmek pek de güç olmasa gerek.

Buna ek olarak, 800 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Instagram, geçtiğimiz günlerde "Sesli ve Görüntülü Arama" özelliğini resmen açıklamıştı. Instagram'ın yeni özelliği ile birlikte ister tek kişiyle, isterse bir grup insanla sesli veya görüntülü bir şekilde görüşebileceksiniz. Kullanıcıların görüntülü arama yapmak için sohbet kısmının üzerine yerleştirilecek bir kamera simgesine dokunmaları yeterli olacak. Instagram'ın bir süredir üzerinde test ettiği "Arama" özelliği yakında tüm kullanıcılara sunulacak.