Instagram Hikayeler’de Yeni Dönem

Instagram Hikayeler’de Yeni Dönem

Son dönemde birbiri ardına yaptığı yeniliklerle kullanıcıları mutlu etmeyi başaran Instagram, Hikayeler bölümünü zenginleştirmeye devam ediyor. İşte sosyal medya devinin yeni özelliği!

Instagram Hikayeler'i her gün 400 milyondan fazla insan kullanıyor. Son dönemde aldığı GIF ve Spotify desteği ile daha da zenginleşen Hikayeler, yepyeni bir özelliğe daha kavuştu.

Facebook şemsiyesi altında faaliyet gösteren popüler uygulama, 'Hikayeler'i yalnızca belli bir grup ile paylaşmanızı sağlayan “Yakın Arkadaşlar” özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu.

Instagram yakın arkadaşlar özelliği

Bu özellik sayesinde Hikayeler’e koyduğunuz fotoğraf ve videolarınızı kemik arkadaş grubunuzla paylaşabileceksiniz. Geçtiğimiz yıldan bu yana test edilen “Yakın Arkadaşlar” özelliği, uygulamanın en son sürümünde yer alacak. 

Yakın Arkadaşlar listenizi oluşturmanız için yapmanız gereken tek şey, profil sayfasındaki menüden “Yakın Arkadaşlar” seçeneğine tıklamak ve arzu ettiğiniz kişileri eklemek. Ardından hikayelerinizi yalnızca kendi oluşturduğunuz küçük bir grupla paylaşabilirsiniz. 

Instagram yeni özellik

Instagram’ın yeni özelliği, Snapchat'in ‘best friends’ yani ‘en iyi arkadaşlar’ özelliğini hatırlatıyor. 2015 yılında kaldırılan özellik, arkadaşlarınızın en yakın arkadaşlarını görmenizi sağlıyordu. 

Tabii Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliğinde böyle bir durum söz konusu değil. Oluşturduğunuz listedeki kişilerin paylaşımlarını yalnızca siz göreceksiniz. Ayrıca “yakın arkadaşlar" olarak belirlediğiniz kişilerin hikayelerinde yeşil bir ikon göreceğinizi de belirtelim.