Instagram Hikayeler'i ve WhatsApp Durum'u 300 Milyon Kişi Kullanıyor

Snapchat tarafından kullanıcılara sunulan ve Facebook şirketinin tüm uygulamalarına “kopyaladığı” Story (Hikaye) özelliği, WhatsApp ve Instagram’da aktif olarak 300 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklamada dile getirilen bu istatistiğe göre Instagram, Snapchat’i bir hayli geride bırakmayı başardı.

Kısa bir süre önce aktif olarak 250 milyon barajını aşmayı başaran Instagram, şimdi de 300 milyon kullanıcı barajını geçti. Aynı şekilde WhatsApp Durum özelliğinin de 300 milyon kişi tarafından kullanıldığını ifade eden Zuckerberg, kullanıcıların Story özelliğini çok sevdiğini ve şirketin de bu özellik üzerinde hızla çalıştığını söyledi. Ayrıca geçtiğimiz Ağustos ayında 173 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan Snapchat, Instagram’ın neredeyse 2 kat kullanıcı kadar gerisinde. Snapchat’in popülaritesinin azalmasındaki temel neden ise Instagram platformunda yer alan Hikayeler özelliği.

Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerindeki Hikayeler özelliğini sık sık güncelliyor, yeni filtreler getiriyor ve daha kullanışlı olmasını amaçlıyor. Ayrıca Facebook uygulaması için de Hikayeler özeliğinin popüler olmasını hedefleyen şirket, bu platform üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

YORUMLAR